Latvian Lithuanian Estonian Russian


Galvenā lapa

Mūsu piedāvājumi

Veikt pasūtījumu!

Piegāde un apmaksa

Tiesiskā informācija

Vai to vajag?

Jūsu kaimiņi

Jaunumi

AstroGalerija

Kontakti

Saites

FAQ
Jums ir KUPONS?
Spiediet ŠEIT!

Top.LV

 

Oficiālā informācija un citi jautājumi

Kāds ir tiesiskais pamats Mēness un citu kosmisku objektu tirdzniecībai?

Kāpēc kosmiskie īpašumi ir tik lēti?

Vai es varu būt drošs, ka manu mēnessgabalu nepārdos divreiz?

Kā pārliecināties, ka man izsniegtie īpašuma tiesības apliecinošie dokumenti ir īsti? Vai pastāv kāda īpaša aizsardzības sistēma?

Vai ir iespējams iegādāties īpašumu uz Mēness vai cita kosmiskā objekta, noformējot to uz divām personām?

Vai ir iespējams atstāt šos īpašumus mantojumā?

Vai ir iespējams izvēlēties apgabalu uz Mēness vai cita kosmiskā objekta īpašuma iegādei?

Kāpēc šie īpašumi tiek saukti par dāvanām?

Vai tad, kad tiks uzsākta Mēness „praktiskā izmantošana” mūs (vai mūsu mazbērnus) ar mūsu papīriem „nepasūtīs tālāk”?

Starptautisku juridisko dokumentu un likumu saraksts, kas attiecas uz Mēnesi un citiem kosmiskiem objektiem.Kāds ir tiesiskais pamats Mēness un citu kosmisku objektu tirdzniecībai?

Atbilde uz šo jautājumu sastāv no vairākām daļām. Pirmkārt, lai pārdotu jebkuru nekustamo īpašumu, ir jābūt tā īpašniekam. Ja īpašums nevienam nepieder, piemēram, Mēness, sākumā ir nepieciešams noformēt īpašuma tiesības uz šo objektu.

Pretēji izplatītam viedoklim, ka īpašuma tiesības uz kosmiskajiem objektiem ir aizliegtas, „Vienošanās par Mēnesi un citiem kosmiskajiem objektiem”, kuru 1967.gadā parakstīja ANO dalībvalstis, paredzēja, ka neviena nācija nevar piesavināties nevienu kosmisko objektu, tādā veidā tomēr neizslēdzot šādu iespēju fiziskām un juridiskām personām. 1979.gadā ANO mēģināja piesegt šo „caurumu” likumdošanā, piedāvājot „Vienošanos par Mēnesi”.

Šī vienošanās aizliedza ārpuszemes resursu ekspluatāciju (kas ietvēra arī īpašuma tiesības). Tas attiecās arī uz fiziskām un juridiskām personām. Tomēr, balsojuma laikā tikai 13 no 185 ANO dalībvalstīm balsoja par šo vienošanos. Tādā veidā, vairums no ANO dalībvalstīm neatbalstīja „Vienošanos par Mēnesi”. Tam bija zināma jēga. Iedomājieties, ja uz Mēness tiktu atrasta, piemēram, nafta. Vai tiešām visai cilvēcei būtu jāaizliedz tā izmantot. Protams, ka nē. Īsāk sakot, šis „caurums” likumdošanā joprojām eksistē.

No visa augstāk minētā var secināt, ka kosmiskais objekts var piederēt tam, kas pirmais ir pieteicis īpašumtiesības uz šo objektu un uz doto brīdi nav neviena cita pretendenta. To, kas nevienam nepieder, var paņemt sev! Tieši to arī izmantoja amerikānis Denniss Houps (Dennis Hope). 1980.gadā viņš iesniedza dokumentus attiecīgajā departamentā Kalifornijas štatā. Īpašuma tiesības tika oficiāli reģistrētas, par ko izsniegti atbilstoši dokumenti.

Pēc tam Houps informēja ASV, Ķīnas, PSRS un ANO administrācijas, nogaidīja trīs gadus, kā ieteica juristi un tad sāka pārdošanu.

Mēness Vēstniecība darbojas kopš 1980.gada. Divi ASV prezidenti ir iegādājušies īpašumus uz Mēness. Ar katru gadu aizvien pieaug Mēness īpašnieku skaits. (link to „jūsu kaimiņi”) Iespējams, ka tuvākajā laikā Mēness Vēstniecība izveidos Mēness Republiku un ieņems vietu ANO.Kāpēc kosmiskie īpašumi ir tik lēti?

Pirmkārt, Mēness Vēstniecība ir tiešais Mēness un citu kosmisko objektu īpašnieks. Otrkārt, ja šie īpašumi tiks pārdoti par ļoti augstām cenām, diez vai pircēju skaits būs liels. Mēs vēlamies piedāvāt šo iespēju visiem interesentiem. Piedāvāto īpašumu platība nemaz nav tik liela, salīdzinot ar kopējo Mēness platību, kas sastāda 38 miljonus kvadrātkilometru!Vai es varu būt drošs, ka manu mēnessgabalu nepārdos divreiz?

Patreiz pārdošanā ir vairāk nekā 300 miljonu gabalu uz Mēness redzamās daļas, bet pārdoti ir tikai apmēram 3%. Kad tiks pārdoti visi gabali uz Mēness redzamās daļas, pārdošanai tiks piedāvāti gabali Mēness otrajā pusē. Tādēļ, kā jau redzat, darba mums patreiz pietiek.Kā pārliecināties, ka man izsniegtie īpašuma tiesības apliecinošie dokumenti ir īsti? Vai pastāv kāda īpaša aizsardzības sistēma?

Protams, viltot var jebkuru dokumentu, tādēļ īpaši sarežģītai aizsardzības sistēmai jēgas nebūs. Dokumenti, kurus mēs izsniedzam, protams, nav dolāru banknotes, bet, tai pat laikā, arī oriģināli. Svarīgs jau ir pats fakts, ka mēs pārdodam īpašumus uz Mēness! Veicot pirkumu, pircēja dati tiek nosūtīti Mēness Vēstniecībai Amerikā, kur atrodas visu īpašnieku vienotais reģistrs. Pēc pirkuma reģistrācijas, pircējam tiek paziņots viņa individuālais identifikācijas numurs. Kas, patiesībā, arī ir šī pirkuma jēga. Vai atcerieties privatizācijas sertifikātus? Daudzi tolaik smējās par šo ideju. Nu, vai viņi smejas arī tagad?Vai ir iespējams iegādāties īpašumu uz Mēness vai cita kosmiskā objekta, noformējot to uz divām personām?
Šāda iespēja pastāv gadījumā, ja šīm divām personām ir vienādi uzvārdi, piemēram, vīram un sievai, tēvam un dēlam, brālim un māsai. Veicot pircēja reģistrāciju vienotajā sistēmā, abiem īpašniekiem ir jābūt vienā uzvārdā. Šādu kārtību nosaka arī Mēness Konstitūcija un Tiesību likums (Bill or Rights).Vai ir iespējams atstāt šos īpašumus mantojumā?
Jā, protams. Ar šo īpašumu Jūs varat tik pat brīvi rīkoties, kā ar jebkuru citu. To var, piemēram, uzdāvināt, pārdot, atstāt mantojumā. Vienīgais, kas Jums ir jāizdara – jāpaziņo mums jaunā īpašnieka dati, lai varam tos ienest vienotā Mēness īpašnieku reģistrā.Vai ir iespējams izvēlēties apgabalu uz Mēness vai cita kosmiskā objekta īpašuma iegādei?

Mēness ir sadalīta rajonos, bet rajoni kvadrantos, kas, savukārt, sadalīti 500 standarta izmēra gabalos. Iesākumā, visā pasaulē tiek pārdoti gabali, kas atrodas vienā kvadrantā. Kad visi šie gabali ir pārdoti, tad pārdošanā nonāk gabali no cita kvadranta. Tādēļ Jūs varat izvēlēties mēnessgabalu tikai tajā kvadrantā, kas patreiz ir pārdošanā.Kāpēc šie īpašumi tiek saukti par dāvanām?

Tas ir gaužām vienkārši! Piemēram, iedomājieties, kas var būt jaukās un romantiskāks par to brīdi, kad Jūs uzdāvināsiet savai mīļotai Mēnesi no debesīm? Un, ja šajā brīdī Jūs piedāvāsiet viņai arī savu roku un sirdi? Vai viņa spēs Jums atteikt?Vai tad, kad tiks uzsākta Mēness „praktiskā izmantošana” mūs (vai mūsu mazbērnus) ar mūsu papīriem „nepasūtīs tālāk”?

Jautājums, protams, ir retorisks. Bet, skaidrs ir viens – mēs (vai mūsu mazbērni) tiks „pasūtīti” vēl tālāk, ja šo papīru nebūs! Uz šo brīdi Mēness īpašnieku skaits ir jau 2,7 miljoni – ar mums būs jārēķinās. Lai būtu vieglāk iedomāties, vai ir iespējas īpašuma tiesības uz Mēnesi vai citiem kosmiskiem objektiem, paši atbildiet uz dažiem jautājumiem:
1. Vai var paņemt sev to, kas nepieder NEVIENAM (visi atteicās)?
2. Vai šajā gadījumā izmēram un svaram ir nozīme? Vai tas ir principa jautājums? (apskatiet analoģiju ar akmeni).
3. Vai pastāv citi, iespējams taisnīgāki notikumu scenāriji? (apskatiet analoģiju ar privatizācijas sertifikātiem). To, ar ko mēs nodarbojamies, visvieglāk ir salīdzināt ar „partijas celtniecību”. Mūsu aktivitātes ir pilnībā legālas, kopš 1980.gada nav radusies neviena juridiska problēma. Netiek pārkāpts neviens likums, vēl jo vairāk, jebkuri likumi, kas var tikt pieņemti nākotnē, diez vai spēs apturēt šo procesu, jo nevienam likumam nav atpakaļejoša spēka. Trīs ASV prezidenti (Ronalds Reigans, Džimmijs Karters un „patreizējais” Džordžs V. Bušs) ir iegādājušies īpašumus uz Mēness un tas nav mazsvarīgi. Protams, par visu pilnībā nekad nevar būt drošs. Bet, tikai Jums pašiem ir jāizlemj vai Jūs (Jūsu mazbērni vai pat mazmazbērni) piedalīsies visgrandiozākā visas civilizācijas vēsturē pasākumā – Mēness Republikas dibināšanā. Starptautisku juridisko dokumentu un likumu saraksts, kas attiecas uz Mēnesi un citiem kosmiskiem objektiem.Par cik dokumenti attiecas uz PSRS laika periodu, tie ir pieejami, diemžēl, tikai krievu valodā.

• Līgums par valstu darbības principiem attiecībā uz visuma izpēti un izmantošanu, tai skaitā Mēnesi un citiem kosmiskiem objektiem (Maskava – Vašingtona – Londona, 1967.gada 27.janvāris) [teksts]
• Vienošanās par sadarbību visuma izpētē un izmantošanā miera mērķiem (Maskava, 1976.gada 13.jūlijā) [teksts]
• Vienošanās starp PSRS un ASV par sadarbību visuma izpētē un izmantošanā miera mērķiem (Ženēva, 1977.gada 18.maijs) [teksts]
• Vienošanās par valstu darbību uz Mēness un citiem kosmiskiem objektiem (Ņujorka, 1979.gada 18.decembirs) [teksts]


 
 Jūsu svars uz Zemes (kg):
 Jūsu svars uz Mēness (kg):
 Jūsu svars uz Marsa (kg):


Mēness karte

Mēness fāze
  16.07.2018Meklejāt lietišķu dāvanu savam priekšniekam? Uzdāviniet nekustamo īpašumu...uz Mēness!
 
Galvenā lapa     Veikt pasūtījumu!     Tiesiskā informācija     Kontakti